Harmonogram rekrutacji do Internatu 2022/23

Posted by Lidia Szablewska on 10 czerwca 2022 in Aktualności |

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO INTERNATU ZS,CKU W GRONOWIE NA ROK SZKOLNY 2022/2023

TERMINY                                                                                W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM

Składanie Deklaracji o Kontynuowaniu Pobytu w Internacie

23 maja – 31 maja (dostarczona osobiście)

Składanie Wniosków o przyznanie miejsca w Internacie

8 czerwca – 22 lipca, do godz. 15:00 (wniosek w formie papierowej)

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i listy kandydatów niezakwalifikowanych

15 sierpnia, udzielamy informacji telefonicznie w godz. 12:00 – 16:00, po podaniu imienia, nazwiska kandydata (tel. 664 415 476).
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 15 sierpnia,

Informacji o przyjęciu udzielamy telefonicznie w godz. 10:00 – 14:00 – po podaniu imienia, nazwiska kandydata (tel. 664 415 476).

ZASADY PRZYJĘCIA DO PLACÓWKI w roku szkolnym 2022/2023

W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje internat, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1. W przypadku kandydata niepełnoletniego:
  2. wielodzietność rodziny kandydata,
  3. niepełnosprawność kandydata,
  4. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie
  5. objęcie kandydata pieczą zastępczą.
  6. W przypadku kandydata pełnoletniego:
  7. wielodzietność rodziny kandydata
  8. niepełnosprawność kandydata,
  9. samotne wychowywanie dziecka.
  10. Kryteria określone przez organ prowadzący obejmujące zarówno kandydatów niepełnoletnich i pełnoletnich:
  11. odległość miejsca stałego zamieszkania od Gronowa
  12. rozpoczęcie nauki w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej,
  13. przestrzeganie regulaminu internatu ( wysoka frekwencja na zajęciach lekcyjnych, regularne uiszczanie opłat za wyżywienie i in.)

Każde z kryteriów wymienionych ma tą samą wartość i wynosi 1 pkt.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych przez kandydatów na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeśli po zakończeniu tego etapu placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami – przeprowadza się drugi etap postępowania rekrutacyjnego.

Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń kandydatów

Warunkiem korzystania z internatu jest systematyczne regulowanie opłat za  wyżywienie w terminie do 25- ego każdego poprzedzającego miesiąca, oraz składki na Radę Rodziców w wysokości 10 zł do 10-go każdego miesiąca.