Monthly Archives:Maj 2016

Dnia 12 maja 2016 r. odbyło się podsumowanie projektu „Książki naszych marzeń”. Z tej okazji wychowankowie internatu biorący w nim udział, pod opieką Pani Wychowawczyni Hanny Grali uczestniczyli w pożegnalnym ognisku, które odbyło się w miejscowym lesie. Na ognisku były również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gronowie wraz z opiekunami. Mimo niezbyt ładnej pogody humory wszystkim dopisywały a kiełbaski z ogniska na świeżym powietrzu smakowały wybornie.

DSC_0185 DSC_0186DSC_0187DSC_0189

10 maja 2016 r. wychowankowie internatu pod opieką Pani Wychowawczyni Hanny Grali uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Anną Karpińską. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gronowie.

DSC_0170 DSC_0171

27 maja po uroczystej gali Pożegnania Absolwentów w szkolnej auli odbyły się pożegnalne spotkania w grupach: I -szej, II a oraz II b. Przy słodkim poczęstunku wspominano dawne czasy, były upominki dla Absolwentów, podziękowania i życzenia na dalszą drogę. Podczas tych spotkań tradycyjnie pojawiły się także łzy wzruszenia.

Grupa II a

IMG_20160427_201113 IMG_20160427_202344 IMG_20160427_202817 IMG_20160427_202653

Dnia 27 kwietnia odbyło się uroczyste Pożegnanie Absolwentów, którzy przez czas nauki w Zespole Szkół, CKU w Gronowie byli wychowankami internatu. Uroczystość została zorganizowana przez Panie Wychowawczynie Magdalenę Kucharską i Hannę Gralę. Galę poprowadził Paweł Szeląg z gr. II b. W programie artystycznym przygotowanym na tę okazję wystąpili: Magdalena Tomczak z gr. III, Ewelina Forębska z gr. III, Monika Tomaszewska z gr. III, Adrianna Skręta z gr. III oraz Miłosz Hołda z gr. II a, Konrad Zdanowski z gr. II a, Hubert Wirosławski z gr. II a, Kacper Janczyk z gr. II a, Patryk Zelma z gr. II a, Patryk Wiśniewski z gr. II a, Jędrzej Jabłoński z gr. II a i Jakub Fisher z gr. II b.

Na uroczystości, która odbyła się w auli Zespołu Szkół, CKU w Gronowie spotkali się wszyscy wychowankowie internatu, aby po raz ostatni pożegnać swoich przyjaciół. Zanim jednak nadeszły słowa pożegnania tegoroczni Absolwenci wzięli udział w konkursie wiedzy o internacie. Grupę I reprezentował Michał Drozdowski, grupę II a Piotr Kosielski, grupę II b Artur Wiśniewski, grupę III Paulina Rutkowska i grupę IV Ewelina Stolkowska. Zwycięzcą w konkursie wiedzy został Michał Drozdowski z grupy I i otrzymał tytuł Absolwenta Roku 2016. Młodsi koledzy i koleżanki przygotowali dla odchodzących koleżanek i kolegów występ kabaretowy. Później nastąpił czas pożegnania. W imieniu wychowanków internatu głos zabrała Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Internatu Adrianna Skręta. W Pożegnaniu Absolwentów udział wzięli Pan Dyrektor Zespołu Szkół, CKU w Gronowie Zbigniew Piotrowski, Pani Kierownik Internatu Krystyna Hopke oraz wychowawcy: Pani Wiesława Gawarkiewicz, Pan Mariusz Podraza i Pan Todor Wyrbiński oraz Panie wychowawczynie, które organizowały uroczystość Pani Magdalena Kucharska i Pani Hanna Grala. Pan Dyrektor oraz Pani Kierownik pożegnali wychowanków kończących szkołę w krótkich przemówieniach.  Tegoroczni Absolwenci reprezentowani przez Magdalenę Jachowską z gr. III oraz Karola Dembowskiego z gr. II b pożegnali swoje młodsze koleżanki i kolegów a także podziękowali swoim wychowawcom za wsparcie, opiekę oraz trud włożony w ich wychowanie. Były łzy radości i łzy wzruszenia. Na zakończenie pożegnalną piosenkę zaśpiewali Mateusz Dziubak i Patryk Zapiec. Był to wyjątkowo wzruszający występ, za który cała społeczność internacka po raz ostatni podziękowała chłopcom owacjami na stojąco.

Po uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SAM_3716SAM_3726SAM_3734SAM_3743SAM_3752SAM_3757SAM_3759SAM_3763SAM_3767SAM_3772