Posts by Lidia Szablewska:
Wiosenne Grillowanie
Empatyczna klasa
Miesiąc maj to czas refleksji, moment w którym przyglądamy się wszystkim działaniom podjętym w ciągu całego roku szkolnego w ramach projektu „Empatyczna klasa”. Grup VII w naszym internacie przygotowała kolaż przypominający wszystkie wspólne inicjatywy w naszej społeczności.
Ognisko
Dzisiejsze popołudnie wszyscy wspólnie spędziliśmy na świeżym powietrzu, przy ognisku, w Leśniczówce Gronowo. Były kiełbaski, zabawy, gry i wędkowanie. Nasi wychowankowie kolejny raz mieli okazję do integracji i wspólnej zabawy. Odwiedzili nas również rodzice wychowanków którzy zapewnili nam słodkie przekąski. Dziękujemy za przybycie państwu Jolancie i Piotrowi Gapińskim oraz za przybycie i słodkie przekąski państwu […]
80-lecie Szkoły
Wychowankowie grupy II, pracujący pod czujnym okiem pani Lidii Szablewskiej, dopięli właśnie ostatni guzik przygotowań do wielkiego jubileuszu! Efektem ich wspólnej pracy jest wyjątkowa tablica powitalna, która już w najbliższą sobotę przywita wszystkich Absolwentów i Gości odwiedzających nasz internat z okazji 80-lecia naszej szkoły. Do zobaczenia w sobotę! Świętujmy ten piękny jubileusz razem.
Mecz Towarzyski
Dzisiaj drużyna naszego internatu zagrała mecz towarzyski z drużyną z internatu Zespołu Szkół Spożywczych z Torunia. Goście okazało się minimalnie lepsi wygrywając jedna bramką a ostateczny wynik spotkania 5:4. Niebawem rewanż.
Wieczór Gier Planszowych
Dziś na naszej sali TV wychowawca p. Justyna Słupczewska zorganizowała dla młodzieży wieczór gier planszowych. Graliśmy w takie gry jak Uno, Gorący ziemniak, Rummikub, Bum, Tajniacy i wiele innych. Frekwencja dopisała, będziemy kontynuować takie spotkania
Ognisko
Drodzy wychowankowie i drodzy rodzice. Wychowawcy internatu pragną zaprosić Was na wspólne ognisko, które odbędzie się w dniu 21.05.2026r o godzinie 17, na terenie leśniczówki w Gronowie. Liczymy na Waszą obecność. Rodziców, którzy będą chcieli uczestniczyć we wspólnym ognisku prosimy o potwierdzenie swojej obecności w komentarzu, najpóźniej do dnia 15.05 gdyż jest to nam niezbędne […]
Pożegnanie absolwentów
Dziś, w naszym internacie uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
Empatyczna klasa
W ramach kwietniowej misji „Dzień Świadomości Autyzmu” do projektu Emp@tyczna Klasa, w naszym internacie mieliśmy dzień ubioru na niebiesko – zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Powstała gazetka w głównym korytarzy internatu uświadamiająca czym jest spektrum autyzmu i jak pomóc takim osobom. Dla społeczności internackiej przeprowadziliśmy też pogadankę na temat spektrum autyzmu i funkcjonowania tych osób społeczeństwie.
Wycieczka na Paintball
Dzień dzisiejszy grupa VII spędziła na ćwiczeniach z pracy zespołowej oraz w trudnych warunkach terenowych. Podzieleni na kolory niebieski i zielony. Lepsi ( 5-2 okazał się pododdział zielonych. Oby więcej takiej wspólnej zabawy.






