Wieczerza Wigilijna -Internat Zespołu Szkół, CKU w Gronowie-2019

Posted by Magdalena Kucharska on 17 grudnia 2019 in Aktualności |

Jeżeli zaleczę choć jedno serce, nie będę żyła na próżno.
Jeżeli choć jednej pomogę rozterce, jednej ranie ulgą posłużę,
Jeżeli jednego małego ptaka z powrotem do gniazda włożę,
Nie będę żyła na próżno.
                                  Emily Dickinson

Święta Bożego Narodzenia, to czas nadziei i miłości. Czas, kiedy warto rozejrzeć się  wokół siebie, zatrzymać i pomyśleć o drugim człowieku…
W wyjątkowej atmosferze 17 grudnia 2019 r. w Internacie Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie odbyła się Wieczerza Wigilijna.W udekorowanej świątecznie sali gimnastycznej była choinka oraz wystrój wykonany przez wychowanków internatu. Na pięknie przystrojonych stołach, zgodnie z tradycją pojawiły się wigilijne potrawy. Amelia Śliwka i Jacek Maciołek z gracją i wdziękiem witali przybyłych na spotkanie Gości i Wychowanków.Wraz z zaproszonymi Gośćmi-  Panem Zbigniewem Piotrowskim Dyrektorem naszej szkoły, Paniami Wicedyrektor -Anitą Murawską – Czapla i Joanną Wojtczak – Różańską, Panią Kierownik Internatu –Agnieszką Woźny, Wychowawcami – Panią Marią Będlin, Panią Hanną Grala, Panią Olimpią Grabowską, Panią Anną Krajewską, Panią Magdaleną Kucharską, Panią Lidią Szablewską – Szymanek, Panem Mariuszem Hasse , Panem Todorem Wyrbińskim i Panią Anną Żubkowską oraz Pracownikami, którzy pomogli nam w organizacji tego wspaniałego wieczoru spędziliśmy wyjątkowy dzień w niepowtarzalnej, świątecznej atmosferze.  W części artystycznej Alicja Ostałowska, Joanna Sipak i Patryk Siwek wprowadzili nas w świat życzliwości i miłości do ludzi. Uczniowie zaprezentowali w wydaniu humorystycznym ,,Wigilię Sąsiedzką”, która zakończyła się pokojowym przesłaniem. Z wyjątkowym talentem i zaangażowaniem artyści – Mikołaj Albrecht, Wiktoria Bucoń, Jacek Czajkowski, Agata Dynas, Aleksandra Gizela, Wojciech Lubiński, Kacper Palma, Zuzanna Sobczak i Janusz Zapadka odegrali swoje role.
Cudownie zaśpiewane kolędy zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Przy akompaniamencie trąbki – Zuzanny Sobczak i Elżbiety Śliwka – śpiew, pięknie zabrzmiała pieśń ,,Oj Maluśki”.
,,Dzień jeden w roku”- bardzo ciepły choć grudniowy, powitał wszystkich zebranych na uroczystości. ,,Maleńka miłość” w wykonaniu Magdaleny Olejnik – gitara i śpiew oraz wokalistek Karoliny Różalskiej, Patrycji Różalskiej, Elżbiety Śliwka i Agnieszki Ziętarskiej zapadła głęboko w naszych sercach. Karolina Różalska i Patrycja Różalska oraz Agnieszka Ziętarska profesjonalnie wykonały także kolędę ,,Mario, czy już wiesz?”. W ten Wieczór Wigilijny, była również żywa pamięć o tych, którzy odeszli od nas na zawsze. Na zakończenie programu uczennice Karolina Różalska i Patrycja Różalska z sercem przepełnionym miłością zaśpiewały ,,Kolędę dla nieobecnych”. Tęsknota za tymi, którzy odeszli, po to by żyć w naszej pamięci, wzruszyła zebranych do łez.
Serdeczne Życzenia Świąteczne i Noworoczne Kochanym Uczniom i Drogim Pracownikom złożyli – Patryk Siwek, Pani Agnieszka Woźny, Pani Maria Będlin i Pan Zbigniew Piotrowski.
Podczas uroczystości panował wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Nastrojowe oświetlenie, sprawność sprzętu nagłaśniającego i muzycznego zawdzięczamy Miłoszowi Borsukowi, Krzysztofowi Jabłońskiemu i Jakubowi Dębowskiemu.
Po doznaniach duchowych i ciepłych życzeniach zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i przy akompaniamencie kolęd zachwycaliśmy się potrawami przygotowanymi przez uczniów i pracowników administracji oraz obsługi.
Na Spotkaniu Wigilijnym pojawili się także Święci Mikołajowie, którzy wręczyli prezenty zaproszonym Gościom i Uczniom, ale dopiero po odkupieniu grzechów.
Fotoreporterzy – Iga Rykaczewska i Kamil Majewski oraz moderator strony internetowej Miłosz Borsuk upamiętnili Wigilię 2019 roku. Były to chwile pełne wzruszeń, uroku i radości.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Osobom,
które były współtwórcami tego pięknego wieczoru i nas wspierały przy realizacji uroczystości.
Organizatorzy
Maria Będlin i Anna Żubkowska

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Copyright © 2007-2020 Internat Zespołu Szkół, CKU w Gronowie All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.4, from BuyNowShop.com.