Medale naszych wychowanków na Turnieju SAMBO w Krakowie

Posted by Magdalena Kucharska on 22 marca 2017 in Aktualności |

Dnia 18 marca 2017 r.drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sambo Gronowo” wzięła udział w Otwartym Międzynarodowym Turnieju Sambo w Krakowie. Klub reprezentowali uczniowie naszej szkoły, mieszkańcy internatu:

Kamil Sztandarski (gr. IIa) – w kategorii wagowej 57 kg i 62 kg,

Patryk Zelma (gr. IIa) – w kategorii wagowej 62 kg,

Miłosz Hołda (gr. IIa) – w kategorii wagowej 74 kg

oraz trener reprezentacji i jednocześnie zawodnik Pan Wychowawca Todor Wyrbiński – w kategorii wagowej 90 kg.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z Polski, Ukrainy i Białorusi.

Po całodziennych starciach na macie, nasi zawodnicy, biorący udział w zawodach po raz pierwszy,zajęli bardzo dobre, wysokie miejsca:

Kamil Sztandarski: II miejsce i srebrny medal w kategorii 57 kg oraz III miejsce i brązowy medal w kategorii 62 kg,

Patryk Zelma: III miejsce i brązowy medal

Miłosz Hołda – w losowaniu trafił na bardzo trudnych przeciwników, między innymi na dwóch Mistrzów Polski, ale stoczył bardzo dobre walki i ostatecznie zajął wysokie V miejsce.

Warto wspomnieć, że Miłosz w pierwszej walce, nie wiedząc o tym, że walczy z aktualnym Mistrzem Polski, przez długi czas prowadził na punkty.

Trener drużyny Pan Wychowawca Todor Wyrbiński postanowił wesprzeć swoich zawodników i również zdecydował się na udział w zawodach – zajął III miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii wagowej 90 kg. Pan Wychwawca okazał się najstarszym zawodnikiem turnieju, czym wzbudził duże zainteresowanie, ale także pozyskał wielką sympatię publiczności i innych zawodników.

Udział naszych wychowanków w turnieju został sfinansowany ze składek członków Klubu, wsparcia finansowego ze strony Dyrektora Zespołu Szkół, CKU w Gronowie Zbigniewa Piotrowskiego oraz toruńskiego przedsiębiorcy, który pokrył wydatki w 90 %.