Author Archive

Dnia 18 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne w grupie II a zorganizowane przez wychowanków i wychowawczynię Magdalenę Kucharską

.

Dnia 18 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne całęj społeczności internatu.

Dnia 6 grudnia odbył się tradycyjny „Bieg Mikołajkowy” przygotowany przez Pana wychowawcę Todora Wyrbińskiego, w którym uczestniczyli wychowankowie internatu.

Po biegu Młodzieżowa Rada Internatu wraz z wychowawczynią Panią Lidią Szablewską – Szymanek zaprosiła do internatu  św. Mikołaja, który w towarzystwie swoich pięknych Mikołajek odwiedził wszystkich wychowanków i obdarował ich słodkim upominkiem.

Tradycyjne „Andrzejki” zostały w tym roku przygotowane przez Panią wychowawczynię Hannę Gralę oraz chłopców z grupy II b.

Zabawa z okazji Halloween została przygotowana przez Młodzieżową Radę Internatu oraz Panią wychowawczynię Lidię Szablewską – Szymanek. Wychowankowie, których przebrania spodobały się najbardziej zostali nagrodzeni.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu w imieniu własnym oraz wszystkich wychowanków internatu złożyli Wychowawcom i Panu Kierownikowi życzenia zdrowia, wytrwałości i satysfakcji z pracy.

Dnia 4 października Młodzieżowa Rada Internatu wraz ze swoim opiekunem Panią Wychowawczynią Lidią Szymanek – Szablewską zorganizowała w internacie Dzień Chłopaka. Podczas uroczystości chłopcy brali udział w różnych konkursach, a zwycięzcy zostali nagrodzeni. Dla wszystkich chłopców oraz Panów Wychowawców przygotowany został słodki poczęstunek.

Po uroczystości odbyła się Dyskoteka Integracyjna dla wszystkich wychowanków internatu.

Dnia 25 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów internatu. Uroczystość została przygotowana przez Panią wychowawczynię Annę Krajewską oraz wychowanków: Michała Balewskiego (gr. I), Arkadiusza Cendrowskiego (gr. I), Kacpra Iglewskiego (gr. I), Filipa Iglewskiego (gr. I), Bartosza Augustyna (gr. II a), Krzysztofa Jabłońskiego (gr. II a), Miłosza Augustyna (gr. II b), Dominika Krzywińskiego (gr. II b), Igę Rykaczewską (gr. III), Magdalenę Górną (gr. III), Agnieszkę Ziętarską (gr. III), Patrycję Bazanowską (gr. III), Marcelinę Wesołek (gr. III), Wiktorię Bucoń (gr. IV), Alicję Ostałowską (gr. IV) oraz Jagodę Wesołek (gr. IV).

W czasie uroczystości absolwent Jędrzej Jabłoński (gr. II a) otrzymał specjalne podziękowania od całej społeczności internackiej za wyróżniające i odpowiedzialne pełnienie funkcji Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Internatu.

Absolwenci podziękowali również wychowawcom i Panu kierownikowi za ogromny trud pracy włożony w ich wychowanie.

Uroczyste przemówienia wygłosili dyrektor Zespołu Szkół, CKU w Gronowie Pan Zbigniew Piotrowski oraz kierownik internatu Pan Mariusz Podraza.

Po zakończonej uroczystości dyrekcja szkoły, tegoroczni absolwenci, wychowawcy oraz wychowankowie internatu uczestniczyli w słodkim poczęstunku.

Po wspólnej uroczystości odbyły się Pożegnania Absolwentów w poszczególnych grupach wychowawczych.

Dnia 8 marca świętowaliśmy w internacie Dzień Kobiet. Młodzieżowa Rada Internatu wraz ze swoim opiekunem Panią wychowawczynią Lidią Szablewską – Szymanek przygotowała wiele atrakcji dla naszych pięknych pań. Były konkursy, kwiaty i słodkie upominki. Uroczystość zakończona została wyborem Miss Internatu 2018, którą została Zosia Kaszuba z grupy III. W uroczystości udział wzięli Wychowawcy i Kierownik Internatu. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której wszyscy dobrze się bawili.

Dnia 20 grudnia 2017 r. po świątecznym spotkaniu całej społeczności internackiej, tradycyjnie, jak co roku odbyła się Wigilia w gr. II a. Zorganizowali ją wychowankowie wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Kucharską. Wspólnie spędzony czas wprowadził wszystkich w miły, świąteczny nastrój. Spotkanie odbyło się przy akompaniamencie kolęd zagranych przez Bartosza Augustyna na akordeonie.